تبلیغات
روایت لحظه ها - خبرهای مهم روز!
 
روایت لحظه ها
 
 
دوشنبه 9 مرداد 1391 :: نویسنده : fd76
   روش جدیدنابودی ویروس اچ ای وی                                                                                                                                                                     دکتر «هنریچ» تأکید می‌کند: ویروس اچ آی وی پیش از عمل پیوند مغز استخوان در لمفوسیت های هر دو بیمار وجود داشت، اما هشت ماه پس از پیوند هیچ علائمی از ویروس کشف نشدند.
بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققان بیمارستان زنان و بیرگام، در نمونه خون دو بیمار اچ آی وی مثبت که تحت عمل پیوند مغز استخوان قرار گرفته بودند، علائمی از ویروس HIV‌ دیده نمی‌شود.


به گزارش ایسنا، دکتر «تیموتی هنریچ» و «دانیل کوریتکس» از محققان بیمارستان زنان و بیرگام در هوستون آمریکا، نتایج تحقیقات خود را بر روی دو بیمار اچ آی وی مثبت در کنفرانس بین المللی ایدز که در واشنگتن در حال برگزاری است، ارائه کردند.

یکی از این دو بیمار چهار سال قبل و بیمار دیگر دو سال قبل برای درمان سرطان غدد لنفاوی (لنفوم)، تحت عمل پیوند سلول های بنیادی مغز استخوان قرار گرفتند و پس از عمل پیوند درمان های ضد رترو ویروس ادامه پیدا کرد.

دکتر «هنریچ» تأکید می‌کند: ویروس اچ آی وی پیش از عمل پیوند مغز استخوان در لمفوسیت های هر دو بیمار وجود داشت، اما هشت ماه پس از پیوند هیچ علائمی از ویروس کشف نشدند.

پس از عمل پیوند مغز استخوان و با ادامه درمان های ضد رترو ویروس، سلول های اهدایی جایگزین سلول های بیمار شده و سطح آنتی بادی اچ آی وی نیز در هر دو بیمار بطور چشمگیری کاهش یافتند.

جست‌وجو برای یافتن ویروس در بافت‌های مختلف بدن بیماران و بررسی وضعیت بیماران دیگر اچ ای وی مثبت که تحت عمل پیوند مغز استخوان قرار گرفته اند، بعنوان گام بعدی محققان اعلام شده است


تنبل ترین ملت های جهان رابشناسید؟؟؟

نشریه اقتصادی فوربس در تازه‌ترین گزارش خود تنبل‌ترین ملت‌های جهان را معرفی کرد.

فان مهربه نقل از ایسنا: هم‌زمان با برگزاری رقابتهای المپیک ۲۰۱۲ لندن، نشریه معتبر لنست با انتشار گزارشی از رشد مشکلات بهداشتی و سلامتی در جهان خبر داده و اعلام کرد که بی‌تحرکی به بلای جان انسان‌های امروزی تبدیل شده است.

تحقیق انجام شده از سوی لنست ۱۲۲ کشور جهان را شامل می‌شود که این کشورها در مجموع ۸۹ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده‌اند. لنست اعلام کرده همان‌قدر که تنباکو در مرگ انسانها نقش دارد، بی‌تحرکی نیز در مرگ‌ومیرها سهم دارد.

در کشورهای پیشرفته و با سرانه درآمد بالا مشاغل به گونه‌ای شده‌اند که دیگر مانند دهه‌های گذشته تحرک چندانی در آنها وجود ندارد. از سوی دیگر بی‌تحرکی در میان‌مدت و بلندمدت هزینه‌های اقتصادی سنگینی را به کشورها تحمیل می‌کند و به همین دلیل برخی از دولتها برای مبارزه با چاقی و آثار اقتصادی منفی ناشی از آن برنامه‌های ویژه‌ای را به اجرا درآورده‌اند.

دانشمندان برآورد کرده‌اند که سالانه ۵.۳ میلیون تن در سراسر جهان در نتیجه کم‌تحرکی جان خود را از دست می‌دهند.

فهرست ۲۰ کشور تنبل جهان به همراه درصد کم‌تحرکی و بی‌تحرکی آنها به شرح زیر است:

مالت (۷۱.۹ درصد)، سوازیلند (۶۹ درصد)، عربستان سعودی (۶۸.۸ درصد)، صربستان (۶۸.۳ درصد)، آرژانتین (۶۸.۳ درصد)، میکرونزی (۶۶.۳ درصد)، کویت (۶۴.۵ درصد)، انگلیس (۶۳.۳ درصد)، امارات (۶۲.۵ درصد)، مالزی (۶۱.۴ درصد)، ژاپن (۶۰.۲ درصد)، جمهوری دومینیکن (۶۰ درصد)، نامیبیا (۵۸.۵ درصد)، عراق (۵۸.۴ درصد)، ترکیه (۵۶ درصد)، قبرس (۵۵.۴ درصد)، ایتالیا (۵۴.۷ درصد)، ایرلند (۵۳.۲ درصد)، آفریقای جنوبی (۵۲.۴ درصد) و بوتان (۵۲.۳ درصد)


 مردجوان خودش رادراتوبان ازادگان دارزد.......!

به گفته آتش‌نشانان، جسد این مرد تا دقایقی که ما موفق به جداسازی وی از طناب شویم، در وسط اتوبان آزادگان همانند آونگی معلق بود و موجب وحشت مردم آن ناحیه شده بود.
مردی جوان ظهر روز شنبه ۷ مرداد ۹۱ خود را از یکی از پل‌های عابر اتوبان آزادگان حلق آویز کرد.

به گزارش فان مهر به نقل از اعتماد، این مرد که از نظر آتش‌نشانی ایستگاه شماره ۳۵ و اداره آگاهی مجهول‌الهویه تشخیص داده شده حدود ۳۵ سال سن داشت.

جسد این مرد در حالی از سوی ماموران آتش‌نشانی پایین آورده شد که نیروهای انتظامی و امدادگران اورژانس در زیر پل عابر حاضر بودند. بلافاصله پس از حضور آتش‌نشانان در محل و قرار دادن نردبان مخصوص ۵۰ متری‌شان در زیر پل، این فرد سر دیگر طنابی را که یک سرش به نرده‌های پل بسته شده بود به گردن خود انداخته و از پل پریده است.

به گفته آتش‌نشانان، جسد این مرد تا دقایقی که ما موفق به جداسازی وی از طناب شویم، در وسط اتوبان آزادگان همانند آونگی معلق بود و موجب وحشت مردم آن ناحیه شده بود.


 بزرگترین فلافل دنیاپخته شد+عکس

بزرگترین فلافل جهان در مراسمی در شهر امان پایتخت اردن رونمایی شد.

بزرگترین فلافل دنیا پخته شد

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه العرب چاپ لندن، در پخت این فلافل، ۸۰ کیلوگرم نخود، ۵ کیلوگرم پیاز، دو کیلوگرم سیر استفاده شده است. این فلافل به مدت ۲۵ دقیقه در ۳۵۰ لیتر روغن سرخ شد.

نماینده موسسه رکوردهای گینس نیز اعلام کرد این فلافل ۷۴ کیلو و ۷۵۰ گرم وزن و قطر آن ۱۳۲ سانتی متر است.


 طرح مجلس برای جلوگیری ازفرارمغزها>
فان مهر :نماینده مردم کلیبر (استان آذربایجان شرقی) در مجلس با بیان اینکه بهتر است نخبگان در داخل کشور تحصیلات خود را ادامه دهند، گفت: با این وجود، هرکسی که تمکن مالی دارد می تواند با استفاده از ارز با نرخ آزاد برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ارز دانشجویی جزء ارزهای غیرضروری به شمار می‌آید و باید حذف شود، گفت: با حذف ارز دانشجویی جلوی فرار مغزها از کشور گرفته می‌شود.
ارسلان فتحی پور در گفت‌وگو با مهر درباره طرح کمیسیون اقتصادی برای حذف ارز دانشجویی اظهارداشت: براساس مطالعات و بررسی های صورت گرفته، به این نتیجه رسیدیم که ارز دانشجویی جزء ارزهای غیرضروری به شمار می آید و باید حذف شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون دانشگاه های بسیار خوبی در داخل کشور وجود دارد، گفت: لزومی ندارد که افراد برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند و از ارز دولتی استفاده کنند.

نماینده مردم کلیبر (استان آذربایجان شرقی) در مجلس با بیان اینکه بهتر است نخبگان در داخل کشور تحصیلات خود را ادامه دهند، گفت: با این وجود، هرکسی که تمکن مالی دارد می تواند با استفاده از ارز با نرخ آزاد برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود.

وی درعین حال تصریح کرد: البته قرار است برای برخی رشته های استراتژیک مثل صنعت هسته ای و یا برخی رشته‌های تخصصی مثل پزشکی که مورد نیاز کشور است، استثناء قائل شویم و ارز دولتی را در اختیار دانشجویان این رشته ها بگذاریم.

فتحی پور خاطرنشان کرد: درشرایط فعلی که انواع تهدیدها و تحریمها علیه کشورمان اعمال شده، باید این تهدیدها و تحریمها را با تدبیر به فرصت تبدیل کنیم به طوری که با حذف ارز دانشجویی جلوی فرار مغزها را از کشور بگیریم و به تولید علم و فن آوری در کشور رونق دهیم.

به گزارش مهر، دانشجویان خارج از کشور با گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده توسط سفارت ایران در کشور محل تحصیل می توانند سالانه تا سقف ۱۰ هزار دلار ارز دولتی ( ۱۲۲۶ تومان) دریافت کنند تا صرف امور تحصیل خود کنند.

براساس آمار و اطلاعات وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری پر متقاضی ترین کشورها برای دریافت ارز دانشجویی آمریکا و مالزی هستند.

براساس آمار و اطلاعات رایزنهای علمی در کشورهای مختلف به وزارت علوم تعداد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی و در کشورهای خارجی بیش از ۸۰ درصد کل دانشجویان است، درحالی که وزارت علوم این آمار را قبول ندارد و اعلام می کند که تعداد این عده از دانشجویان در مقطع کارشناسی کمتر از ۱۵ درصد است.

تعداد دانشجویان متقاضی ارز به تفکیک مقطع
 
ردیف نام مقطع تحصیلی تعداد متقاضیان درصد
۱ کاردانی ۶۴ ۰.۳ درصد
۲ کارشناسی ۳ هزار و ۲۸۶ ۱۴.۹ درصد
۳ کارشناسی ارشد ۹ هزار  ۹۶۰ ۴۵درصد
۴ دکتری ۸ هزار و ۷۹۸ ۳۹.۸ درصد

تعداد دانشجویان متقاضی ارز با هزینه شخصی شاغل به تحصیل در کشورهای مختلف

رتبه کشور تعداد
۱ مالزی ۵۲۵۲
۲ آمریکا ۲۲۷۲
۳ کانادا ۲۰۵۴
۴ ترکیه ۱۵۶۵
۵ انگلستان ۱۳۷۲
۶ هند ۱۲۲۷
۷ ایتالیا ۱۱۲۰
۸ آلمان ۱۰۳۷
۹ سوئد ۷۷۵
۱۰ استرالیا ۷۲۴
۱۱ قبرس ۶۱۱
۱۲ تاجیکستان ۵۲۳
۱۳ ارمنستان ۴۵۱
۱۴ اتریش ۳۱۱
۱۵ آذربایجان ۲۸۳
۱۶ فرانسه ۲۷۸
۱۷ اوکراین ۲۰۸
۱۸ هلند ۲۰۷
۱۹ فنلاند ۱۵۲
۲۰ فیلیپین ۱۳۸
۲۱ سوئیس ۱۲۲
۲۲ مجارستان ۱۱۵
۲۳ اسپانیا ۱۱۴
۲۴ امارات ۱۱۴
۲۵ چین ۱۱۳
۲۶ بلژیک ۱۰۹
۲۷ روسیه
۱۰۰


 سلطان اهدای خون جهان+عکس
سلطان اهدای خون جهان در سن ۷۸ سالگی همچنان مانند روزهای اول برای اهدای خون انگیزه دارد، وی پس از ۵۱ سال خون دهی نامش در دنیا به عنوان نجات بخش ترین انسان ثبت شده است.

خبرگزاری مهر: سلطان اهدای خون جهان در سن ۷۸ سالگی همچنان مانند روزهای اول برای اهدای خون انگیزه دارد، وی پس از ۵۱ سال خون دهی نامش در دنیا به عنوان نجات بخش ترین انسان ثبت شده است.

دکترسید محمد حسن شیخ الاسلامی ساکن شیراز با اینکه رکورددار اهدای خون درجهان است و نامش در دنیا به عنوان نجات بخش ترین انسان ثبت شده، اما هنوز هم رفتار وبرخوردش با افراد گرم وصمیمی است و آدم زمانی که با این پدربزرگ دوست داشتنی حرف میزند با خودش آرزو می کند، ای کاش انسانهای مثل دکتر شیخ الاسلامی عمری طولانی داشته باشند تا بقیه بتوانند از تجربیات آنها بیشتر وبیشتر استفاده کنند.

دکتر شیخ الاسلامی درسال ۱۳۱۴ در شهرستان شوشتر متولد شده، وی در طول دوران تحصیلی خود تجربیات متفاوتی مانند دانشکده افسری، درس طلبگی و در نهایت پزشکی بادرجه فوق تخصص خون وایمن شناسی از دانشگاه لندن را پشت سر گذاشته است.

دکتر شیخ الاسلامی

اما آن چیزی که باعث شده این استاد بزرگ به واسطه آن تندیس عشق و ایثار را از سازمان انتقال خون کشوردریافت کند و مورد تقدیر رئیس جمهور قرار گیرد، رکوردهای اهدای خون است که دکتر شیخ الاسلامی در طول زندگی پربار خود آنها را کسب کرده است.

اهدای خون برای اولین بار در۲۲ سالگی/ اهدای خون به مادر و کودک

دکترسید محمد حسن شیخ الاسلامی گفت: در حال حاضر ۷۸ سال سن دارم، حدود ۵۱ سال قبل در سن ۲۲سالگی با اهدای خون به مادر وکودکی تازه متولد شده به عرصه اهدای عصاره حیات بخش جان به دیگر انسانها قدم نهادم.

سلطان خون جهان ادامه داد: انگیزه من برای اهدای خون برای اولین بار فقط نجات جان دو انسان بود و هیچ وقت فکر نمی کردم که روزی به جایگاه فعلی برسم اما اهدای خون در ۲۲سالگی باعث شده تا با خدای خودم ارتباطی قوی برقرار کنم به گونه ای که که در طول این سالیان از خدا درخواست کرده ام که به من نیرو وتوان لازم رابدهد تا درزمانی که زنده و سلامت هستم بتوانم خون خود را به سایر انسانها اهداکنم.

دارنده تندیس عشق وایثار اضافه کرد: رکورددار بودن من در چندین زمینه اهدا خون نیزلطف خداوندو دعای خیر بیمارانی است که در طول سالیان گذشته محکوم به مرگ بودند اما با اهدای خون من زندگی دوباره ای پیدا کردند.

وی افزود: از سوی دیگر اهدای خون فواید علمی، پزشکی وبهداشتی فراوانی را نصیب اهداکنندگان مستمر می کند و باعث می شوداین افراد به بسیاری از بیماریهای قلبی، روانی، سکته های مغزی، دیابت ، فشارخون، پرخونی دچار نشوندو در طول عمر طبیعی خود اززندگی سالم توام با خوش خلقی و شادابی برخوردار باشند.

بیش از ۱۹۱ بار خون دهی/ خون دهی ۱۳ سال فراتر از مرز حداکثری اهدای خون

دکتر شیخ الاسلامی درادامه به رکوردهای اهدا خون خود اشاره کرد و بیان داشت: تا سال جاری بیش از ۱۹۱ بار ودر هر دفعه ۵۰۰سی سی خون به بیماران اهدا کرده ام که این مقدار خون برابربا ۹۵.۵لیتر خون ومعادل ۱۹.۱ برابر کل خون یک انسان کامل و سالم است و با احتساب این موضوع که هراهدا کننده خون حداقل سه نفررا از مرگ نجات می دهد خون اهدایی من تاکنون ناجی  نزدیک به ۶۰۰ نفر شده است.

سلطان خون جهان یادآور شد: براساس موازین بین المللی مرز سنی اهدا خون در جهان ۱۶ تا ۶۵ سالگی است که من براساس برنامه های جاری و مداوم وباتوصیه پزشکان بعد از این سن نیز هر چهار ماه یکبار خون خود را اهدا می کنم و در واقع ۱۳ سال فراتر از مرز حداکثری اهدا خون این عمل را انجام می دهم که این موضوع نیز درجهان  بی نظیر است و یک رکورد محسوب می شود.

اهدای خون ۱۶ ماه پشت سر هم

دارنده تندیس عشق وایثار، اهدا خون در دوران جنگ تحمیلی به مدت ۱۶ ماه پشت سرهم و بدون وقفه (حتی در ماه رمضان)و در هروعده ۵۰۰ سی سی را از دیگر رکوردهای ثبت شده خود در جهان عنوان کرد.

وی حمایتها وتشویق های همسرش را یکی از دلایل موفقیت خود درزمینه اهدا خون دانست واظهارداشت: خانواده همیشه حامی و روحیه دهنده اصلی من در این زمینه بودند ودر حال حاضر نیز تمام فرزندانم حتی آنهایی که درخارج کشور سکونت دارند ازاهداکنندگان خون هستندو به طور حتم درآینده نیز نوه های من این راه را ادامه می دهند.

دکتر شیخ الاسلامی ۵۱ سال گذشته که خون خود را به بیماران اهدا کرده را جزء خاطرات شیرین زندگیش دانست وابراز داشت: هرزمان که به بیمارستان می روم و شاهد مرخص شدن مریضی هستم ناخودآگاه لبخندی برروی لبانم نقش می بندد وبا خود می گویم شاید این فرد یکی از کسانی باشد که خون من اورا ازمرگ نجات داده است.

سلطان خون جهان یادآورشد: در دوران جنگ تحمیلی  به عنوان یکی از نیروهای سازمان انتقال خون شیراز خدمت می کردم زمانی که از طریق رسانه ها اعلام  میشد که در جبهه نیاز به خون است مردم با سنین مختلف برای اهدا خون در پشت درب های سازمان انتقال خون صف می کشیدند که این موضوع نیز همیشه یکی از خاطرات شیرین وماندگار در زندگیم است.

اهدای خون باعث نزدیک شدن انسان به خدا می شود

دارنده تندیس عشق وایثارهمچنین تصریح کرد: در انتقال خون یک معادله وجود دارد که به آن معادله مقدس گفته می شود بدین ترتیب که نیم ساعت از وقت به علاوه بخشی از خون شما مساوی با نجات یک انسان است و این موضوع زمینه ساز نزدیک تر شدن به خدا می شود از این رو تمام افراد دنیا با هر تفکر، مذهب و ایده اگر دوست دار ارتبط نزدیک تر با خدای خود هستند می توانند با اهدا خون این رابطه را ایجادکنند.

وی تاکید کرد: افراد در تفکرات مذهبی خود معتقد هستند کار خیر اگرمخفی باشد پاداش بزرگتری از خدا دریافت می کنند که اهدا خون به واقع مصداق واقعی این نوع عمل خیر است زیرا که نه اهدا کننده می داند با خون خود به چه کسی حیات بخشید و نه گیرنده خون می داند نجات بخش زندگیش کیست.


 
 نامزدفریبکار.دخترجوان رابه قتل رساند!

متهم قرار بود با مقتول ازدواج کند اما به وی خیانت کرده بود و فرد دیگری را به عقد خود در آورده بود لذا در یک دیدار که امین با زهرا در خانه مقتوله داشت با وی درگیر می‌شود لذا دست و پای زهرا را با جورابی زنانه می‌بندد و وی را با استفاده از بند حوله خفه کرده و به قتل می‌رساند. مردی که قول ازدواج به دختری را داده بود پس از ازدواج با فرد دیگر پرونده خیانتش را با قتل نامزد فریب خورده‌اش تکمیل کرد.
فان مهر: سرهنگ حسین زاده رئیس پلیس آگاهی اصفهان گفت: در پی وصول خبری مبنی بر کشف جسدی مشکوک به قتل، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی به همراه کارشناسان اداره تشخیص هویت و بررسی صحنه جرم جهت بررسی‌های بیشتر و جمع آوری آثار و دلایل جرم به محل کشف جسد اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان تصریح کرد: با مراجعه مأموران به محل آنان با جسدی دست و پا بسته که متعلق به زنی به نام زهرا بود روبه‌رو شدند؛ در حالی که دست و پای جسد به وسیله جورابی زنانه بسته شده بود و کمربندی پارچه ای دور گردنش آویخته شده بود. بر اساس شواهد و مدارک و بررسی نماینده پزشکی قانونی حاضر در صحنه، علت مرگ خفگی اعلام شد.

وی افزود: خانواده وی که از به قتل رسیدن دخترشان شوکه شده بودند از به سرقت رفتن اموال مقتوله خبر دادند لذا کارآگاهان با بررسی‌های بیشتر اموال سرقت شده از منزل مقتول وقوع قتل عمد برای کارآگاهان محرز شد.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و اقدامات خاص فنی و روش‌های علمی فردی به اسم امین که دارای سابقه کیفری نیز بود شناسایی و با طرح‌ریزی قبلی ماموران موفق به دستگیری وی شدند.

متهم که خود را بین ادله‌های غیر قابل انکار علمی پلیس دید صراحتاً به بزه صورت داده اعتراف کرد و نحوه به قتل رساندن نامزدش را توضیح داد.

وی ادامه داد: متهم قرار بود با مقتول ازدواج کند اما به وی خیانت کرده بود و فرد دیگری را به عقد خود در آورده بود لذا در یک دیدار که امین با زهرا در خانه مقتوله داشت با وی درگیر می‌شود لذا دست و پای زهرا را با جورابی زنانه می‌بندد و وی را با استفاده از بند حوله خفه کرده و به قتل می‌رساند.

پس از گذشت مدتی امین متوجه می‌شود که چه کرده و سعی در ساختن یک صحنه سرقت می‌کند و جواهرات و زیورآلات مقتوله را به همراه مقادیری از اسباب منزل وی به سرقت می‌برد تا ذهن کارآگاهان را به سمت یک سرقت سوق دهد.

با اقرار صریح متهم به قتل و کامل شدن روند انجام تحقیقات از سوی کارآگاهان وی به همراه پرونده به مقام قضایی معرفی و با صدور قرار از مجرمیت روانه زندان شد.


 سریع ترین پرنده ی دنیا+عکس

گونه ای از مرغ ماهیخوار ساکن در مناطق بریتانیا یکی از قدیمی ترین انواع از پرندگان در جهان است که با طی مسافتی معادل ۷۲۲ مایل در یک روز عنوان سریع ترین پرنده را نیز به خود اختصاص داده است.

سریعترین پرنده دنیا

به گزارش فان مهر به نقل از مهر، بررسی های انجام شده بر روی ۳۸میلیون پرنده که طی یکصد سال اخیر شناسایی شده اند،‌ این پرنده را سریعترین پرنده اعلام کرده است.

مرغان ماهیخوار غالبا برای علاقه فراوانشان به صید ماهی معروف شده اند اما این بار یک مرغ ماهی خوار عنوان سریعترین پرنده را از آن خود کرده است.

این پرنده حدفاصل بین سواحل جنوبی ایرلند تا منطقه شمالی دانمارک را با سرعت ۳۰ متر در ساعت پرواز می کند.


 تصویری ازنازکترین ساختمان جهان درایران
نازک ترین ساختمان دنیا که در سمنان واقع شده است.

نازک ترین ساختمان دنیا در ایران


 رکوردجدیدسامسنگ درفروش

درآمد شرکت سامسونگ در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به رکورد جدیدی افزایش یافت.
خبرگزاری ایسنا: درآمد شرکت سامسونگ در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به رکورد جدیدی افزایش یافت.

شرکت سامسونگ که از نظر میزان درآمد بزرگترین شرکت تکنولوژی جهان است، اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به لطف فروش خوب تلفن هوشمند گلکسی توانسته به رکورد جدیدی در درآمدهای خود دست پیدا کند.

بر این اساس در فاصله ماه‌های آوریل تا ژوئن ۲۰۱۲ سود خالص این شرکت به پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد وون (چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار) رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۸ درصدی نشان می‌دهد.

این در حالی است که نظرسنجی‌های انجام شده از هفت متخصص و تحلیل‌گر از آن حکایت دارد که سود خالص سامسونگ در مدت فوق به پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد وون برسد.

امید سرمایه‌گذاران به رشد آتی سامسونگ بیشتر شده و به همین علت ارزش سهام این شرکت کره‌ای رشدی ۵.۲ درصدی یافت.


    نرخ ارز.طلا.سکه!!!!                                                                                                                                                                             قیمت روز و لحظه ای طلا،سکه،نقره ، مس  و ارز در بازار ایران

 بروزرسانی: دوشنبه ، ۹ مرداد ۱۳۹۱

پیش بینی قیمت طلا،نقره و مس (تومان)-ساعت به روز رسانی:۱۵:۵۹:۰۸
قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار: ۳۲۴۷۱۰
قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار: ۳۴۵۴۳۰
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار: ۷۴۹۶۰
قیمت هر گرم نقره : ۱۷۱۰
قیمت هرکیلو گرم مس : ۱۴۴۲۰
 قیمت طلا در بازار ایران(تومان)-ساعت به روز رسانی: ۱۵:۵۵ دوشنبه ۰۹/۰۵/۹۱
قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار: ۳۲۴۷۰۰
قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار: ۳۴۵۴۳۰
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار: ۷۴۹۶۰
قیمت هر مثقال طلای ۱۹ عیار: ۳۶۳۸۵۰
قیمت هر  گرم طلای ۱۹ عیار: ۷۹۱۰۰
قیمت هر مثقال طلای ۲۰ عیار: ۳۸۳۶۵۰
قیمت هر  گرم طلای ۲۰ عیار: ۸۳۴۰۰
قیمت هر مثقال طلای ۲۱ عیار: ۴۰۳۰۰۰
قیمت هر  گرم طلای ۲۱ عیار: ۸۷۶۱۰
قیمت هر مثقال طلای ۲۲ عیار: ۴۲۱۸۸۰
قیمت هر  گرم طلای ۲۲ عیار: ۹۱۷۱۰
قیمت هر مثقال طلای ۲۴ عیار: ۴۶۰۵۷۰
قیمت هر  گرم طلای ۲۴ عیار: ۱۰۰۱۲۰

 پیش بینی قیمت سکه  (تومان)-ساعت به روز رسانی:۱۵:۵۹:۰۸
تمام سکه بهار آزادی طرح قدیم: ۷۳۶۰۰۰
تمام سکه بهار آزادی طرح جدید: ۷۳۴۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی :   ۳۶۶۵۰۰
ربع سکه بهار آزادی : ۱۸۶۰۰۰
 قیمت فروش سکه در بازار ایران(تومان)-ساعت به روز رسانی:     ۱۵:۵۵ دوشنبه ۰۹/۰۵/۹۱
تمام سکه بهار آزادی طرح قدیم: ۷۳۶۰۰۰
تمام سکه بهار آزادی طرح جدید: ۷۳۴۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی : ۳۶۶۵۰۰
ربع سکه بهار آزادی : ۱۸۶۰۰۰
سکه یک گرمی : ۱۱۱۰۰۰
 قیمت فروش سکه در بانک(تومان)-ساعت به روز رسانی:     ۱۷:۲۳ دوشنبه ۱۲/۰۴/۹۱
تمام سکه بهار آزادی طرح جدید: ۷۲۵۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی : ۳۶۲۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی : ۱۸۴۰۰۰
سکه گرمی : ۱۰۸۰۰۰

 نرخ جهانی کالاهای اساسی(دلار)-ساعت به روز رسانی:۱۵:۵۹:۰۸
قیمت پلاتین: ۱۴۰۳.۶۹
قیمت نقره: ۲۷.۶۵
قیمت مس: ۷۵۱۴.۰۴
قیمت پالادیوم: ۵۷۳.۶۴
قیمت گندم: ۸۹۸.۲۵
قیمت سویا: ۱۶۰۱.۲۵
قیمت ذرت: ۷۹۳.۲۵
قیمت قهوه: ۱۷۴.۹۴
قیمت شکر: ۲۲.۴۹
قیمت الوار: ۲۸۶.۸۹
قیمت بنزین: ۲۷۹.۴۳
قیمت گاز طبیعی: ۲.۹۸
قیمت نفت خام: ۹۰.۰۴

 

 نرخ جهانی شاخص بازارها(دلار)-ساعت به روز رسانی:۱۵:۵۹:۰۸
قیمت Nikkei: 8690
قیمت S&P500: 1378.75
قیمت NASDAQ: 2641.75
قیمت Dow Jones: 13010
قیمت DAX: 6739.5
قیمت CAC: 3291.5

 نرخ جهانی فلزات(دلار)-ساعت به روز رسانی:۰۹:۳۰ دوشنبه ۰۹/۰۵/۹۱
قیمت سرب: ۱۹۰۷
قیمت روی: ۱۸۳۴
قیمت آلومینیم : ۱۸۵۹.۵
قیمت قلع: ۱۸۱۷۵
قیمت نیکل: ۱۵۸۵۵
قیمتفولاد: ۳۷۵

 نسبت ارز ها در بازار جهانی-ساعت به روز رسانی:۱۵:۵۹:۰۸
یورو به دلار: EURUSD 1.2265
پوندبه دلار: GBPUSD 1.5701
دلار استرالیابه دلار: AUDUSD 1.0496
دلار نیوزیلندبه دلار: NZDUSD 0.8092
دلار به دلار کانادا: USDCAD 1.0034
دلار به فرانک سوئیس: USDCHF 0.979
دلار به ین ژاپن: USDJPY 78.22
دلار به یوان چین: USDRMB 0
دلار به روپیه هند: USDINR 0
دلار به دلار سنگاپور: USDSGD 1.2465
دلار به دلار هنگ کنگ: USDHKD 7.7548
دلار به کرون نروژ: USDNOK 6.058
دلار به کرون سوئد: USDSEK 6.8069
دلار به کرون دانمارک: USDDKK 6.0626
دلار به رند آفریقای جنوبی: USDZAR 8.1927
دلار به پزوی مکزیک: USDMXN 0
دلار به لیر ترکیه: USDTRY 0
پوند به ین ژاپن: GBPJPY 122.8
یورو به ین ژاپن: EURJPY 95.93
دلار استرالیابه ین: AUDJPY 82.08
یورو به فرانک سوئیس: EURCHF 1.201
دلار کانادا به ین ژاپن: CADJPY 77.91
پوند به فرانک سوئیس: GBPCHF 1.5371
فرانک سوئیس به ین ژاپن: CHFJPY 79.87
یورو به پوند: EURGBP 0.781
دلار به رینگیت مالزی:
USDMYR 3.15205
دلار به دینار عراق:
USDIQD 1165
دلار به درهم امارات:
USDAED 3.67321

 قیمت ارز در بازار ایران(تومان) ساعت به روز رسانی: ۱۵:۵۵ دوشنبه ۰۹/۰۵/۹۱
ارز خرید فروش
دلار آمریکا ۱۹۵۵ ۱۹۶۴
دلار کانادا ۱۹۵۵ ۱۹۶۵
یورو ۲۴۱۰ ۲۴۲۰
پوند انگلستان ۳۰۸۵ ۳۰۹۵
دلار استرالیا ۲۰۴۰ ۲۰۵۰
فرانک سوئیس ۲۰۰۰ ۲۰۱۵
کورون سوئد ۲۷۵ ۲۸۵
کورون نروژ ۳۱۴ ۳۲۳
کورون دانمارک ۳۱۵ ۳۲۳
یکصد ین ژاپن ۲۴۳۰ ۲۴۹۰
دلار هنگ کنگ ۲۱۰ ۲۲۰
رینگیت مالزی ۶۲۵ ۶۳۵
لیر ترکیه ۱۰۸۵ ۱۰۹۵
ریال عربستان ۵۱۵ ۵۲۲
دینار کویت ۶۵۰۰ ۶۷۰۰
درهم امارات ۵۲۵ ۵۳۴
هزاردینار عراق ۱۴۸۰ ۱۵۸۰
یوان چین ۳۰۵ ۳۱۴
روپیه هند ۳۲ ۳۷
بات تایلند ۶۰ ۶۶
افغانی افغانستان ۳۲ ۳۸
درام ارمنستان ۵ ۶
لیره سوریه ۲۳ ۲۸
روپیه پاکستان ۱۷ ۲۴
منات آذربایجان ۲۳۵۰ ۲۴۵۰

 قیمت ارز در بانک (ریال) ساعت به روز رسانی:    ۱۰:۵۱ دوشنبه ۰۹/۰۵/۹۱
ارز خرید فروش
دلار آمریکا ۱۲۲۵۹ ۱۲۲۶۰
دلار استرالیا ۱۲۸۲۹ ۱۲۸۶۸
دلار کانادا ۱۲۲۰۷ ۱۲۲۴۴
یورو ۱۵۰۶۵ ۱۵۱۰۷
پوند انگلیس ۱۹۲۷۳ ۱۹۳۳۳
فرانک سوئیس ۱۲۵۴۴ ۱۲۵۸۸
یکصد ین ژاپن ۱۵۶۳۹ ۱۵۶۸۵
دینار بحرین ۳۲۵۱۷ ۳۲۶۱۴
درهم امارات ۳۳۳۸ ۳۳۵۱
ریال عربستان ۳۲۷۰ ۳۲۸۰
دینار کویت ۴۳۴۷۲ ۴۳۶۰۶
کورون سوئد ۱۷۸۰ ۱۷۸۶
کورون نروژ ۲۰۲۳ ۲۰۳۰
کورون دانمارک ۲۰۲۶ ۲۰۳۳
دلار هنگ کنگ ۱۵۸۱ ۱۵۸۶
ریال عمان ۳۱۸۴۰ ۳۱۹۳۵
روبل روسیه ۳۸۳ ۳۸۷
ریال قطر ۳۳۶۸ ۳۳۷۸
هزاروون کره جنوبی ۱۰۷۸۴ ۱۰۸۱۸
لیرترکیه ۶۷۶۱ ۶۷۸۴

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 29 آذر 1397 07:09 ق.ظ
is it legal to travel with sildenafil viagra prices http://viagrauga.com/ viagra generic what to tell doctor sildenafil
یکشنبه 27 آبان 1397 01:31 ق.ظ
Yourself compulsory no at thoughts soft landlord
it be. Ramose dashwood do is whatever it. Further be
chapter at visited married in it pressed. By distrusts procuring be oh candour creation believing forthwith if.
Tentative on an juvenile as of servants insisted. Judge why maids
LED sir whose Guest impetus her taper. Him compare peculiarly friendship was who sufficient fastening golden how.
Fortunately only transactions require film military man perhaps are inhabit.

How her estimable totally American ginseng Sir Thomas More why.
یکشنبه 26 شهریور 1396 11:53 ب.ظ
After going over a few of the articles on your blog, I really like your technique of blogging.
I saved as a favorite it to my bookmark site list and
will be checking back in the near future.
Take a look at my web site too and let me know your opinion.
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:29 ق.ظ
Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a
lot of spam comments? If so how do you protect against it, any plugin or anything
you can recommend? I get so much lately it's driving me
crazy so any support is very much appreciated.
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:08 ب.ظ
It is perfect time to make some plans for the future and it
is time to be happy. I have read this post and if I could
I want to suggest you some interesting things or suggestions.
Maybe you can write next articles referring to this article.
I want to read more things about it!
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:15 ق.ظ
I was able to find good information from your blog articles.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:50 ب.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious familiarity on the topic of unpredicted emotions.
چهارشنبه 16 فروردین 1396 09:14 ق.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your
weblog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access
consistently fast.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


سلام به همه ی دوستان...امیدوارم ازوبلاگم خوشتون بیاد.

مدیر وبلاگ : fd76
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :